Dzień Dziecka i …

… otwarcie Tajemniczego ogrodu.

Dziś Dzień Dziecka – czas radości, a Nazaret prócz słodkości proponuje trochę ruchu, więc do dzieła Mały Zuchu!

1 czerwca to dzień uroczysty dla wszystkich dzieci – tych małych, trochę większych i tych, które są już bardzo duże. Bo czyż nie wszyscy jesteśmy dziećmi Pana Boga? W naszej szkole ten dzień został połączony z otwarciem naszego szkolnego ogrodu. Po długich tygodniach sadzenia, plewienia, dekorowania i aranżowania mogliśmy uroczyście przeciąć wstęgę i cieszyć się efektami pomysłów p. Kamili Dziwosz oraz wspólnej pracy. I nie brakowało atrakcji… był pokaz talentów, kibicowanie przy zawodach sportowych, pokaz tańca nauczycieli, prysznic strażacki, strzelanie z łuku, mikroskopowanie i doświadczenia chemiczne…. i wiele, wiele innych. A gdy już ktoś był już naprawdę zmęczony to mógł odpocząć na hamaku czy też kocu w cieniu sosny i popijać lemoniadę zajadając się smakołykami przygotowanymi przez Rodziców… za co bardzo im dziękujemy 🙂

A naszymi życzeniami niech będzie wiersz Marii Terlikowskiej:

Czego życzyć dzieciom w Dniu Dziecka?

Czarnych kotów na białych przypieckach.

Burych kotów –

a może i białych…

Byle były.

I byle mruczały.

Życzę także wam niskich okien

ze słonecznym, zielonym widokiem.

A nad oknem – gałęzi kasztana,

żeby kos miał gdzie śpiewać od rana.

Życzę rzeki i piasku przy rzece,

na wspaniałe, piaskowe fortece,

i poziomek w leśnych kotlinach,

drzew, na które dobrze się wspinać.

I przyjaciół najlepszych na świecie

i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.