Rekolekcje paschalne

Planowane na Wielki Post rekolekcje pokrzyżowała nam niestety pandemia, ale po powrocie do szkoły w realu mogliśmy spotkać się ze sobą i z Jezusem.

Pierwszy dzień rekolekcji wielkanocnych upłynął nam na spotkaniu z bł. Chiarą Luce Badano, która promieniowała wiarą i radością, nawet w doświadczeniu choroby. Uwielbiliśmy też śpiewem Jezusa Zmartwychwstałego. Na zakończenie każda klasa oddzielnie otrzymała błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Drugi dzień rekolekcji to spotkanie ze św. Janem Pawłem II – człowiekiem modlitwy i pielgrzymem. Poznaliśmy kilka ciekawostek z życia Papieża Polaka. Okazuje się, że papież spędził w samym samolocie prawie 1000 godzin, co daje prawie 3 lata!!! Mottem tego dnia było zdanie: Z JAKIM PRZESTAJESZ, TAKIM SIĘ STAJESZ. Ten dzień był również dniem SPOTKANIA Z JEZUSEM EUCHARYSTYCZNYM. Chiara Luce Badano, jak i Jan Paweł II towarzyszyli nam w czasie Eucharystii, sprawowanej przez Księdza Rekolekcjonistę w intencji wspólnoty szkoły – Uczniów i ich Rodziców, Nauczycieli i Pracowników.

To był dobry i radosny czas, ufamy że i owocny.